Gubałówka i kolej PKL

tanie noclegi dzianisz

Gubałówka i kolej PKL

Gubałówka znajduje się 3,5 km od naszego obiektu Na Klinku. Wznosi się na wysokość 1126 m n.p.m

To jedno z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych miejsc w Zakopanem. Widoki jakie nam gwarantuje to miejsce, są niezapomniane. O każdej porze roku odkrywa inne oblicze tego magicznego miejsca. Stamtąd widok na całą panoramę Tatr, część Słowacji oraz pasmo Białogórskie, u stóp zaś miasto Zakopane.

Po zachodniej stronie Butorowy Wierch (1160m n.p.m) drugi co do wysokości szczyt pasma. Szczyty są połączone częścią szlaku papieskiego którymi chadzał Jan Paweł II.

Z Gubałówki można dostać się na Krupówki na co najmniej 2 sposoby. Dla pieszych istnieje szlak bardzo dobrze oznaczony. Druga alternatywa to kolej PKL. Trasa ma długość 1338m i dociera do samego targowiska przy Krupówkach. Jazda w jedną stronę to około 5 minut.

Gubałówka na swym grzbiecie zapewnia nam wiele atrakcji. Od regionalnych straganów z pamiątkami, poprzez budki z przekąskami, napojami, grille, karczmy, restauracje wszystko w tradycyjnym podhalańskim stylu i smaku. Po atrakcje i rozrywki dla starszych i tych małych turystów.

Parki linowe, gokarty, skutery śnieżne, wyciągi i stoki narciarskie, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, kuligi, jazdy na koniku, i różne place zabaw dla dzieci.

Atrakcji tu naprawdę wiele ale najlepiej samemu się o tym przekonać

Autorzy zdjęć: By Rosser1954 Roger Griffith – Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8090567

By Krzysztof Szymański – Moje dzieło, CC BY 2.5 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1089618


Proponowane posty