Wygodny pensjonat pod Zakopanem, czyli urlop w górach

agroturystyka zakopane

Nie można wymarzyć sobie chyba lepszego urlopu niż ten spędzony na łonie natury, a szczególnie w polskich Tatrach – w Zakopanem. Tamtejsze tereny pełne są bowiem przepięknych widoków, niezwykłych miejsc, a pensjonat pod Zakopanem może stać się idealnym miejscem na nocleg.

Agroturystyka Zakopane

Pierwsze wzmianki o tej góralskiej miejscowości na Podhalu, datowane są na początek XVII wieku. Sama zaś nazwa „Zakopane” oznacza karczowisko. Pierwszymi osadnikami byli tam chłopi i mieszczanie, a ich prawa zatwierdzono w 1670 roku (zrobił to Michał Korybut Wiśniowiecki). Na przełomie XVII i XVIII w Tatrach pojawił się legendarny już zbój Jura Janosik z Terechowej (po stronie słowackiej). Po stronie polskiej grasowali zaś Tatar, Mateja i Mardula. Ich zbójnickie przygody zawarł w swoich opowiadaniach Kazimierz Przerwa-Tetmajer. Od tamtej pory wiele się w Tatrach zmieniło i są one dziś doskonałym miejscem do zwiedzania i górskiej wspinaczki. Jeśli chodzi o atrakcje i wygodne do noclegu apartamenty Zakopane stoi na bardzo wysokim poziomie. Na miejscu skorzystać można z noclegów, które będą przypominać o góralskiej kulturze, a zarazem będą niezwykle wygodne.

 

pensjonat pod zakopanem

 

Atrakcje Zakopane, czyli jakie miejsca warto odwiedzić

W Zakopanem i jego okolicach jest naprawdę wiele ciekawych miejsc. Opisanie każdego z nich byłoby dosłownie niemożliwe. Jednak warto wiedzieć, że turyści powinni zobaczyć miejsca takie jak:

– Krupówki – czyli jeden z najsłynniejszych deptaków w Polsce. Przy tej ulicy znaleźć można wiele restauracji i regionalnych pamiątek.

– Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego.

– Stary, drewniany kościółek Matki Boskiej Częstochowskiej przy ulicy Kościeliskiej. Tuż przy nim znajduje się cmentarz na Pęksowym Brzyzku (gdzie spoczywają osoby silnie związane z Zakopanem i górami).

– Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w willi „Koliba” (także przy ul. Kościeliskiej).

– Witkiewiczówka, czyli willa w stylu zakopiańskim, gdzie rezydował i pracował Witkacy (ul. Antałówka 6).

– Kolej linowo-terenowa na Gubałówkę.

– Dom „do góry nogami” przy Alei 3 Maja.

– Szlaki turystyczne – z Zakopanego można dostać się na wiele szlaków, które prowadzą na tatrzańskie szczyty i do znanych dolin.

 

Na Klinku – przytulny pensjonat pod Zakopanem

Masywy górskie Tatr, Zakopane i okolice, to oczywiście doskonałe miejsce do całodziennych spacerów, zwiedzania i korzystania ze wszystkich atrakcji terenu. Jednak, aby wypoczynek na południu Polski mógł być pełny i naprawdę komfortowy, niezwykle istotne jest znalezienie odpowiedniego noclegu, z różnorodnymi udogodnieniami dla gości. Właśnie takim miejscem jest pensjonat Na Klinku, który znajduje się zaledwie kilka kilometrów od serca Podhala, we wsi Dzianisz, dzięki temu nadal jest to agroturystyka Zakopane. Nasz pensjonat jest doskonałym miejscem na wypady wycieczkowe (mając dobre połączenia autobusowe), zapewniając jednocześnie nocny spokój i ciszę). Na miejscu można zjeść smaczne, tradycyjne potrawy, a nawet urządzić ognisko. Jak więc widać, jeśli chodzi o apartamenty Zakopane i okolice są miejscami, w których można doskonale wypocząć.


Proponowane posty